Aktualności
IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Wiosenny Powiew Poezji
Dnia 23 kwietnia 2024 roku w kinie Fregata w Lęborku odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczestników:
Maja Kendyś 4a, Małgorzata Gontarz 6a, Maja Dziembowska 7a, Franciszek Wojtkiewicz 8a.
Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu oraz kulturę słowa.
Nasza uczennica Maja Kendyś zajęła 3 miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Enjoy your meal!
W zeszłym tygodniu, podczas zajęć z języka angielskiego, uczennice klasy 6a przygotowywały przepisy na wybrane przez siebie dania. Prace były przedstawiane na forum klasy, a dziewczynki miały okazję przygotować danie, które cieszyło się największą popularnością, były to naleśniki według przepisu Nataszy Żmudzkiej.
LEKCJA W KINIE
Dnia 22 kwietnia uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę do lęborskiego kina Fregata, gdzie uczestniczyli w lekcji multimedialnej
Czy social media mogą być toksyczne? podczas której zapoznali się z zagrożeniami płynącymi z mediów społecznościowych, sposobami radzenia sobie z ich negatywnym wpływem. Obejrzeli również film Dancing Queen opowiadający o trudnej drodze młodej dziewczyny do samoakceptacji oraz odkrycia znaczenia przyjaźni i naturalności.
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
19 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska rywalizowali o to, kto będzie reprezentował gminę w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacji wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W wyniku eliminacji gminnego turnieju BRD nasza:
Drużyna młodsza w składzie: Hanna Czaja, Aleksy Ryjewski, Filip Niedbałka, Małgorzata Gontarz, Szymon Główczewski, Marcelina Prokop zdobyła zespołowo II miejsce.
Drużyna starsza w składzie: Oliwia Rudnik, Anna Tomkowicz, Bartosz Dudziński, Mikołaj Stromski, Patryk Chyski zdobyła zespołowo III miejsce.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I-III
22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas I-III wzięli udział w ekologicznym marszu. Akcja ta poprzedzona była przygotowaniem przez dzieci plakatów i transparentów, które zostały zaprezentowane podczas marszu. Wydarzenie to miało na celu propagowanie w środowisku lokalnym świadomości ekologicznej oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Mamy nadzieję, że promowanie zachowań proekologiczych przyniesie pozytywne efekty nie tylko wśród dzieci, ale również pozostałych mieszkańców naszej malowniczej wsi.
Pola Nadziei
W niedzielę, przy Kościele Rzymskokatolickim pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w akcję Pola Nadziei. Kwesta przed kościołem była nie tylko sposobem na zebranie funduszy na potrzeby hospicjum, ale także okazją do jednoczenia społeczności w trosce o osoby chore na nowotwory oraz ich bliskich.
#leborskiehospicjum #polanadziei
Sukces Zosi Leszkowskiej z klasy 4b!
Pragniemy poinformować, że uczennica naszej szkoły - Zofia Leszkowska z klasy 4b, została nagrodzona w XVII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Barwy Świata”! Uzyskała I miejsce w etapie powiatowym oraz otrzymała Nagrodę Organizatora!
Zosiu! Tak trzymaj! Gratulujemy Ci talentu, niezwykłej wrażliwości, kreatywności i poczucia piękna! Życzymy dalszych sukcesów!
,,Czy znasz język ojczysty?” – XIII Wojewódzki Konkurs Polonistyczny w Słupsku
19 kwietnia nasze uczennice z klas 7 i 8 wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym ,,Czy znasz język ojczysty?” w Słupsku. Doskonale poradziły sobie z językowymi trudnościami, frazeologizmami, ortografią i gramatyką języka polskiego. Miały okazję zwiedzić II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz wysłuchać wykładu przygotowanego przez licealistów na temat historii mediów. Otrzymały zaproszenie do zgłębiania wiedzy w przyszłości właśnie w tej szkole, a wszystko przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Był to dzień pełen wrażeń!
Dziękujemy:
Zofii Powideł z klasy 7b,
Zofii Gołąbek z klasy 7b,
oraz Magdalenie Wójcik z klasy 8a
za godne reprezentowanie naszej szkoły! Cieszymy się, że tak chętnie zgłębiacie zawiłości i tajemnice ojczystego języka. Trzymamy kciuki za Wasze dalsze edukacyjne wybory!
Aschenputtel Klasa 7b
Aschenputtel Klasa 7b w ramach projektu "Niemiecki na deskach naszej szkoły" przygotowała inscenizację bajki "Kopciuszek". Na widowni gościliśmy dziś całą szkolną społeczność. Poza pięknymi kostiumami muzyką klasyczną, mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie siódmoklasistów, oczywiście w języku niemieckim. Nasi uczniowie zaprezentowali się w walcu. Brawa dla Wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania z teatrem!
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Dzika przyroda wokół nas"
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Migowska kl. 1c, Antoni Torbicki kl. 5a i Kornelia Mielewczyk kl. 7a otrzymali wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Dzika przyroda wokół nas". Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 16 kwietnia w Szkole Podstawowej w Szczenurzy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów.
Międzynarodowy Dzień Czekolady
12 kwietnia uczniowie klas 1 obchodzili najsłodszy dzień w roku czyli Międzynarodowy Dzień Czekolady. Był to nie tylko dzień, w którym każdy łasuch sięgnął po kostkę (niektórzy nawet tabliczkę) swojej ulubionej czekolady, ale również okazja do poznania tradycji związanych z tym uwielbianym na całym świecie przysmakiem. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że spożywanie gorzkiej czekolady w zdrowych ilościach ma wiele zalet: czekolada dodaje energii, podnosi sprawność intelektualną, reguluje ciśnienie krwi, spowalnia proces starzenia i zapobiega licznym chorobom. Uczniowie obejrzeli film i już wiedzą jak wygląda proces produkcji czekolady. Tego dnia oczywiście nie zapomnieliśmy również o degustacji! Palce lizać !
Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasach I
Projekt „Akademia Bezpiecznego Puchatka” został w całości zrealizowany przez klasy pierwsze. Odbyły się wszystkie zaplanowane zajęcia, a uczniowie zdobyli mnóstwo cennej wiedzy na temat bezpieczeństwa w różnych sferach życia. Za rzetelny udział w zajęciach i rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie nabyli prawo do posługiwania się Certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
Aktywne lekcje w klasach I
Dzieci bardzo lubią zmiany, chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych nowymi metodami, są aktywne i spontaniczne. W atmosferze zabawy rozwijają swoje zdolności, uczą się samodzielności, samooceny swoich osiągnięć. Poznanie nowej literki to okazja do doskonałej zabawy, która dzieciom uatrakcyjnia i ułatwia trudny proces uczenia się czytania i pisania. Pierwszaki łamią wszelkie stereotypy i pokazują, iż nauka odbywać się może nie tylko, ale i przede wszystkim przez zabawę. Tak było również przy wprowadzeniu litery ś. Na boisku szkolnym czekała na dzieci doskonała zabawa – musiały rozwiązać krzyżówkę, odszukując hasła rozwieszone na płocie. Oprócz haseł, było też sporo nowych wyrazów, które pierwszaki musiały zapisać na swoich kartkach. Wszyscy aktywnie pracowali korzystając z pięknej pogody.
Anastazja Domarus laureatką Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Anastazja Domarus z klasy VII a znalazła się w 30-tce laureatów Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii i tym samym przeszła do II etapu konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia b.r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie klasy 2 a biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka.
Zadaniem dzieci było wykonanie matematycznych pisanek. W ramach zajęć, uczniowie otrzymali połowę pisanki, na której znajdowało się działanie matematyczne (mnożenie). Zadaniem dzieci było odnalezienie drugiej połówki pisanki z właściwym wynikiem, która była ukryta w klasie. Gdy dzieci odnalazły już właściwe połówki, mogły ozdobić swoją pisankę według własnego pomysłu. Często były to działania matematyczne. Pisanki wykorzystywaliśmy jeszcze podczas zajęć do utrwalania tabliczki mnożenia.
Wygibasy czwartej klasy
Ostatnie tygodnie klasy 4b upłynęły pod znakiem edukacji i zabaw, na które składały się wspólne wyjścia, tańce i podchody, a także pierwsza cała noc spędzona w szkole! Utrwalanie wiedzy w praktyce oraz dzielne pokonywanie przeszkód - pozytywnie nastroiło wszystkich czwartoklasistów i zmobilizowało do dalszych działań.
Wiele jeszcze przed nami, ale za nami już tyle fajnych wspomnień! Zobaczcie sami! Tak wyglądało nasze wyjście do Villi pro Musica na film ,,Za duży na bajki” oraz wycieczka piesza z Lęborka do szkoły - zakończona podchodami i nocowaniem!