Aktualności

2024-11-20

Warsztaty Kreatywnego Myślenia

Na przełomie października i listopada klasy czwarte wybrały się do Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej na wyjątkowe warsztaty, których celem było rozwijanie kreatywności i kreatywnego myślenia. Spotkanie rozpoczęło się rozmową o wyobraźni. Uczestnicy dowiedzieli się, jak mogą ją rozbudzać. Wzięli udział w różnego rodzaju zabawach, doskonalących swoją kreatywność. Pomocna w tych aktywnych zadaniach okazała się oczywiście książka. Takie warsztaty to świetny pomysł na rozwijanie twórczego myślenia oraz umiejętności artystycznych! Dziękujemy za zaproszenie. 

2024-11-20

Warsztaty edukacyjne w Czołpinie

Nasza szkoła, kolejny rok, brała udział w zajęciach edukacyjnych w ramach programu "Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN". W październiku i listopadzie w projekcie wzięły udział klasy 4, 7 i 8a.
Zajęcia składały się z dwóch części. Jedna część to zwiedzanie ekspozycji Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Zobaczyliśmy jak kształtował się i zmieniał Bałtyk.Poznaliśmy krótką historię nawigacji. Latarnie morskie, nawigacja we mgle, ekosystemy SPN ... to tylko fragment ekspozycji. Na pewno tam wrócimy!
Druga część to zajęcia warsztatowe. Nasz program obejmował następujące tematy: Jak bije serce przyrody? Bałtyk marszczy czoło- czy grozi nam zalanie? Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo- nie będzie już niczego? Przyroda system naczyń połączonych, czyli co mamy pod stopami? Nie zabrakło opowieści o flądrze, bursztynie, mikołajku, skamieniałym drewnie ... Trudno wszystko wymienić! 
Bardzo dziękujemy pani Marii i panu Łukaszowi :)

2024-11-17

Podsumowanie projektu "Tajemniczy Ogród"

Z radością podsumowujemy nasz projekt "Tajemniczy Ogród", który okazał się wielkim sukcesem! Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a czas spędzony na wspólnych działaniach przyniósł wiele radości oraz pozytywnej energii.
Podczas realizacji projektu dzieci miały okazję nauczyć się podstaw ogrodnictwa, samodzielnie sadząc warzywa i zioła. Było to niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło im lepiej zrozumieć, skąd pochodzą świeże produkty i jak ważna jest natura w codziennym życiu. Każde dziecko miało możliwość zasadzić swoje własne rośliny, obserwować ich wzrost oraz uczyć się, jak odpowiednio o nie dbać.

2024-11-17

Klasa 3b z wizytą w muzeum

Dnia 13 listopada uczniowie kasy 3b mieli wyjątkową okazję do rozwijania swoich zdolności manualnych. Wszystko za sprawą wizyty w muzeum, podczas której nasi uczniowie poznali jedno z najstarszych rzemiosł rękodzielniczych, polegających na ręcznym modelowaniu gliny. Warsztaty lepienia w glinie pozwoliły uczestnikom rozwinąć swoje umiejętności artystyczne i spędzić czas w twórczej atmosferze.

2024-11-14

Klasy drugie w teatrze

13 listopada 2024 roku uczniowie klas drugich wybrali się do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na spektakl pt. „Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek” . 

Uczniowie mieli okazję poznać swoją lekturę w ciekawy sposób. Historia zagubionych, pojedynczych skarpetek rozbawiła młodych widzów i wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Spektakl wszystkim dzieciom bardzo się podobał, a wizyta w teatrze była niezapomnianym przeżyciem. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

2024-11-13

Dzień postaci z bajek

2024-11-13

Rusza rejestracja do XIII edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę".

Konkurs jest trzyetapowy. I etap (na poziomie szkolnym) oraz II etap (na poziomie powiatowym). Konkursy zostaną przeprowadzone w formie elektronicznej. Adresowane są do uczniów klas VI, VII i VIII, którzy chcą poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia. Do konkursu można zgłaszać się u psychologa i pedagoga szkolnego. Rejestracja trwa do 29 listopada. https://konkurs.trzymajforme.pl/strona-glowna-1 Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z regulaminem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!". https://konkurs.trzymajforme.pl/regulamin

2024-11-12

Sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Plastycznym

Dnia 7 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Plastycznym w Lęborku. Konkurs Jesienne pejzaże przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria klas 7-8
Kornelia Mielewczyk 8a - I miejsce
Oliwia Rudnik 7a - III miejsce

kategoria klas 4-6
Liliana Dawid 4b - III miejsce
Maja Kendyś 5a - III miejsce


Uczniowie również chętnie przystąpili do części plastycznej tegoż konkursu, wykonując przepiękne prace plastyczne.
Agata Pilarska kl. 5a - laureatka
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

2024-11-11

Święto Odzyskania Niepodległości - apel w naszej szkole

     Uroczystość z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole miała wyjątkowy charakter. Łączyła elementy patriotyzmu, historii i emocjonalnej refleksji nad pojęciami „wolność” i „niepodległość”. Patio  udekorowane było biało-czerwonymi symbolami narodowymi, a tło sceny zdobiła subtelna iluminacja, która wprowadzała w atmosferę wzniosłości i zadumy.   
     Apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego”  (w ramach akcji #szkoladohymnu) , podczas którego wszyscy z powagą stanęli na baczność. Następnie na scenie pojawili się uczniowie, którzy recytacją, tańcem i pieśnią wyrażali  trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości, przerywaną latami niewoli, rozpaczy i nadziei.  W tle rozbrzmiewała wzruszająca muzyka, delikatna, ale pełna dramatyzmu, co wzmagało emocjonalny odbiór  i sprawiało, że w niejednym oku pojawiła się łza. Uczniowie, którzy uczestniczyli w przedstawieniu, sięgnęli również po symboliczne rekwizyty – opaski w barwach narodowych, zapalone świece, flagi, które wzmocniły przesłanie o znaczeniu wolności i niepodległości, jako wartości bezcennych, wywalczonych ogromnym wysiłkiem wielu pokoleń Polaków. Były to chwile, w których słowa „wolność” i „niepodległość” nabrały szczególnego znaczenia – były nie tylko hasłami, ale głęboko przeżywanymi wartościami.

2024-11-11

Dzień Zdrowego Jedzenia w klasach 1-3

8 listopada klasy 1 – 3 obchodziły Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia, którego celem jest promowanie zdrowego jedzenia i prawidłowych nawyków żywieniowych, w szczególności wśród najmłodszych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 

2024-11-11

Szkoła Pozytywnego Myślenia

To wspaniałe, że nasza szkoła, kolejny rok, angażuje się w program "Szkoła pozytywnego myślenia"! Tego typu inicjatywy mają kluczowe znaczenie dla wspierania zdrowia psychicznego nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Aktywności prowadzone w ramach tego programu, zarówno podczas godzin wychowawczych, jak i poza nimi, mogą pomóc w budowaniu odporności emocjonalnej, rozwijaniu umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz promowaniu empatii i współpracy.

 

2024-11-08

Sukces w finale VII Wojewódzkiego Konkursu ,,Zaduszki Literackie"

Gratulacje dla Małgorzaty Gontarz z klasy 7a oraz Mai Dziembowskiej z klasy 8a za ich wspaniałe osiągnięcia w VII Wojewódzkim Konkursie Poezji Recytowanej i Śpiewanej „Zaduszki Literackie” w Gdańsku! 
Małgorzata Gontarz zdobyła zaszczytne II miejsce! 
To ogromne wyróżnienie świadczy o jej wielkim talencie i wrażliwości na słowo poetyckie. Brawa dla obu dziewczyn za ich pasję i ciężką pracę, a także za godne reprezentowanie naszej szkoły. 
Nie było łatwo dojść do finału , ale znaleźć się w gronie zwycięzców - to już mistrzostwo! Jesteśmy z Was dumni!

2024-11-07

Gęstość

Uczniowie klas 7 podczas lekcji chemii poznawali pojęcie gęstości. W ramach lekcji wykonywali samodzielnie doświadczenia związane z badaniem gęstości różnych substancji. Każdy z uczniów zapisywał swoje obserwacje i formułował wnioski, co pomogło im lepiej zrozumieć, jak właściwości materiałów wpływają na ich gęstość. 

2024-11-07

Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego

W październiku obchodziliśmy Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego, co stworzyło doskonałą okazję, aby porozmawiać z uczniami na temat dbania o swoje zdrowie psychiczne oraz miejsc, w których można szukać pomocy w razie kryzysu emocjonalnego.

2024-10-31

EU Code Week 2024

2024-10-30

Pola Nadziei

W tym roku szkolnym również bierzemy udział w Akcji Pola Nadziei, która ma na celu szerzenie idei hospicyjnej, edukację i uwrażliwianie społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży, na los ludzi chorych i cierpiących. Wolontariusze klasy 8 sumiennie zaangażowali się w organizację tej akcji. Wolontariusze wspólnie zasadzili cebulki żonkili na terenie szkoły. Wiosną, kiedy zakwitną, są rozdawane w kwestach , a pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone są na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.
#SadzimyŻonkile #PolaNadziei #BudujemyHospicjum Fundacja Leborskie Hospicjum Stacjonarne